Instagram Planlama
7 Şubat 2018
Lokal SEO’yu Geliştirmek
7 Şubat 2018
Hepsi

Datalara Güvenin

Dijital Pazarlama ve Google Analystics Verilerine Güvenmek

Dijital Pazarlamacılar olarak, veriler aldığınız kararların oluşturduğunuz girişimlerin temelinde olmalıdır. Ne kadar çok veri varsa, doğru kararlar ve tahminler yapmak için bilgileri daha fazla analiz edebilirsiniz. İçgüdülerinize güvenmek iyidir ancak verilere inanmak daha sağlıklıdır. Doğru ölçümle, online pazarlamacılar kullanıcı davranışlarını anlamak, eğilimleri fark etmek ve sonuçları tahmin etmek için verilere güvenebilirler.

Google Analytics uygulandığında platform, demografik bilgiler, yaş, cinsiyet, kaynak / orta, kanallar, e-ticaret verileri vb. Gibi büyük miktarda bilgi sağlar. Google Analytics’te aşırı veri olduğu görülse de, pazarlamacı bir kez daha mevcut ölçütleri / dataları analiz ederse, kısa sürede stratejisini belirler. Bu nedenle, kullanılmak üzere mevcut verileri yakalamak ve ayıklamak ve bunu mantıklı kılmak için pekçok değişkenler eklenmelidir.

Web sitesinde veya diğer kaynak kodunda görebileceğiniz verileri sınırlamayın. Daha ziyade, yakalamak istediğiniz verilerin nerede geldiğinin araştırmasını yapın. Verilerin kaynağını bulun ve Google Etiket Yöneticisi (GTM) aracılığıyla Google Analytics’e gönderin. GTM, dijital pazarlamacılar için bir nimettir web tasarımcılardan bağımsız  komut dosyaları ve kodlar olmadan web sitelerine kolayca etiketler eklemenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.