Datalara Güvenin
7 Şubat 2018
Hepsi

Instagram Planlama

Instagram Planlama, Instagram ve Twitter ve daha fazlası için Yeni Reklam Biçimleri

Dijital pazarlama dünyasının her şeyin çok hızlı değiştiğini görüyoruz. Hayatınızı kolaylaştırmak için, en iyi sosyal medya güncellemelerini, bunları stratejinize nasıl ekleyeceğinizle ilgili ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

1) Instagram Planlama:

Facebook sonunda taleplere yanıt vererek bir güncelleme yayınladı. Instagram’ın API’sı artık içerik zamanlamasına izin veriyor! Geçen hafta insanlar, Hootsuite, Sprout Social ve diğer platformlardaki güncellemeyi fark ettiler. Şu ana kadar, güncelleme yalnızca iş hesapları için kullanılabilir durumda.

İşletmenizin bir iş hesabı yoksa, şimdi vakit kaybetmeden instagram hesabınızı iş yeri profile çevirin. Profilinizi iş yeri hesabına geçirdiğinizde artık daha iyi analiz raporları alıp, içeriklerinizi planlı bir şekilde otomatik yayınlama imkanı bulacaksınız. Bu plan ayrıca, gönderme sıklığınızda tutarlı olmanızı sağlayacaktır.

2) Instagram Hikayelerde Carousel Reklamlar Kullanımı

Instagram, Story’lerde Carousel reklam yayınlama özelliğini aktive etti.  Carousels reklamları üç aynı anda 3 içerik paylaşımı yapılabiliryor. Şu an için yeni özelliğe Coca-Cola ve Gap’ın instagram hesaplarından ulaşılabilir. Daha geniş test için henüz instagramdan bir açıklama tarihi gelmedi.

Gap yakın zamanda, Carousel Story reklamlarını markanın geçmişteki logolarına dayanan bir kampanyayı paylaşmak için kullandı. İlk Carousel slayt bir giriş oldu. İkinci slayt, kampanya ayrıntılarını bir videoda paylaştı. Son slayt, reklamı bir harekete geçirici mesajla tamamladı. Yeni Carousel reklamlarını beklerken bunları markanız için daha fazla detay veren bir hikaye anlatmak için nasıl kullanabileceğiniziplanlayabilirsiniz.

3) Twitter, Sponsorlu Reklamları Sunmaya başladı

2018’de Twitter yenilenme yoluna gidiyor. Sosyal ağ, yakın zamanda,  Sponsorlu Anlar (Twitter Moments)yayınlamayı kullanıma açtı,Pazarlamacılar, koleksiyonlara tanıtımlı tweet’ler eklemek için Sponsored Moment reklamlarını kullanabilirler. Ayrıca, Moment başlık sayfasının markalaştırılması da bir seçenek.

Bu yeni  reklam teklifi, Twitter için ek gelir fırsatları sunuyor. Bununla birlikte, bu yerleşim şu anda yalnızca birkaç seçilen yayıncı tarafından kullanılabilir durumda..

4) Facebook, Haber Beslemelerinde Reklamları Azaltıyor

Yakınlarda Facebook’ta arkadaşlarınızın yazılarını daha çok fark ettiyseniz, bu bir tesadüf değil. Facebook, kullanıcılarının haber akışlarında daha az markalı içeriğin ilerleyeceğini bildirdi. Bunun yerine sosyal ağ, içeriği arkadaşlarınızdan ve ailenizden yüksek olarak sıralayacak. Değişiklik, platformda sosyal etkileşimin yeniden kurulması çabasından kaynaklanıyor. Pazarlamacılar, bu güncellemenin sponsorlu içerik ve reklamların maliyetini artırmasını beklemektedir.

Bu güncellemeye bazı markalar üzülmekle birlikte, stratejinizi belirlemek için eşsiz bir fırsat. Instagram,henüz bu değişiklikten etkilenmedi. Reklamlarınız için Instagram’ı veya diğer sosyal platformları keşfetme zamanı geldi. Veya, facebook’un bu yeni algoritması arkadaşları ve aileleri hedef aldığı için, daha etki yaratıcı stratejiye yatırım yapmayı düşünün. Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik ve sosyal paylaşımlar, satın alma kararlarında hala büyük etkiye sahip.

Tamamlanan istek listeleri ve algoritma değişiklikleri, 2018’in ilginç bir yıl olacağını kanıtladı.  Şubat ayı bitmeden, sosyal medya stratejinizi hızlı bir şekilde ayarladığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.