Datalara Güvenin
7 Şubat 2018
Neden Instagram Takipçileriniz Müşteriye Dönüşmüyor?
9 Şubat 2018
Hepsi

Lokal SEO’yu Geliştirmek

Lokal SEO’yu Geliştirmek İçin Çevrimdışı ve Çevrimiçi Arasındaki İlişkiyi Geliştirme

Yerel pazarlama için heyecanlı bir dönemden geçmekteyiz. 2017 yılına ait Big Data, artırılmış gerçeklik yeni dijital pazarlama trendleri, kullanıcıların katılımı ile pazarlama tekniklerini değiştirmeye başladı ve konuma dayalı işletmeleri yeni kanallar bulmaya doğru zorlayacak. Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi uygulamalar arasında sağlıklı bir ilişki sürdürmenin önemi kesin bir hale geldi.

Google’ın algoritmalarındaki sürekli güncellemelerle hem çevrimdışı pazarlama hem de çevrimiçi SEO stratejileri ile mobil platformun ve coğrafi hedefleme fırsatlarının artan kullanımı, iki ayrı uygulama veya araçtan daha fazlası haline geldi.

Lokal SEO nedir?
Lokal SEO, yerel bir işletmenin arama sonuçlarında daha yüksek sıralamaya olanak tanıyan arama pazarlaması uygulamalarının kombine bir çabasıdır; potansiyel bir müşteri, fiziksel konumlarına yakın bir işletme için arama yaptığında google yakın mesafedeki seçenekleri kendisine sunmaktadır. Örneğin İzmir diş hekimi gibi konumla alâkalı bir anahtar kelime aradığında, bunlar yerel arama sonuçlarında aşağıdaki gibi listelenir:

Veya, işletmeniz, ücretli reklamların altındaki diğer organik arama sonuçları arasında görünebilir.

Basitçe belirtmek gerekirse, yerel SEO, belirli segmentlere ve izleyicilere ulaşma özelliklerine sahip olduğu için yüksek hedefli ve odaklı dijital pazarlama imkanı sağlar.

Organik SEO ve çevrimdışı uygulamaların güçleri birlikte bir araya gelir ve düşündüğünden çok daha sıklıkla alanın aynı tarafında toplanırlar. Bir müşteri ile bir işletme arasındaki etkileşimin ilk örneği, müşterinin sizden memnun kalması ve sizin hakkınızda olumlu yorumlar yapmasıdır. Sosyal Medyada ve arama sonuçlarında marka itibarını korumak önemini arttırmaktadır.

Peki bu noktada Kod Sanat Ekibi Size Nasıl Yardımcı Oluyor?

Lokal bazda yaptığımız birçok SEO çalışmasında öenmli sıralara kavuşan müşterilerimiz gibi sizlerinde arama sonuçlarında bulunmak istediğiniz konumlara gelmenizi sağlıyoruz ve işletmenizin google aramalar sayfasından konumunu sağlamlaştırmakla kalmayıp google işletme sayfa yönetimine kadar birçok ek hizmet sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.